İlaçtarif Programı Kurulumu ve Hata Düzeltimi

Merhabalar,

İlaç tarif programı için yapılan güncellemede bazı kullanıcılarımızın olumsuz etkilendiği tespit edilmiştir.

Bu sorunu aşmak için bu linkteki zip dosyasını indirip içindeki EXE’yi çalıştırmanız yeterli olacaktır.

EXE’yi çalıştırıp kurulum yaptığınızda sağ tık problemi çözülmüş olacaktır. Eğer hala problem yaşarsanız,  bizlere whattsapp hattı üzerinden bu çözümü denediğinizi fakat problemin çözülmediğini iletebilirseniz çok seviniriz.

ÖNEMLİ DUYURU :

Değerli kullanıcılarımız;
Biliyorsunuz bir otomasyon sisteminde yapılan bir güncelleme sebebiyle bize çok sayıda teknik destek talebi gelmiştir.

Bine yakın geri dönüş yapmamıza rağmen 13 Nisan Salı itibariyle teknik destek ekibimizde karşılanacak çağrı sayısı halen 1000’in üzerindedir. Tüm ekibimizle tüm gücümüzle çalışmamıza rağmen malesef sizlere çok geç geri dönebiliyoruz.

Bu zor dönemlerin geçeceğine ve desteğinizle daha iyiye gideceğimize yürekten inanıyor gecikmeler için özrümüzün kabulünü rica ediyoruz.

Tüm kullanıcılarımıza en derin saygılarımızla.

Mavi Ekran Hatalarını Gideren Windows 10 20H2 03 KB5001567 Güncellemesi Çıktı

Henüz daha geçtiğimiz haftalarda yeni bir güncelleme yayınlayan Microsoft, çeşitli hataların keşfedilmesinden dolayı bugün yeni bir güncelleme daha yayınladı. Özellikle iki adet ”mavi ekran” hatasını ele alan bu güncelleme, tespit edilen diğer Windows10sorunlarını da gideriyor.

Yeni Windows 10 Güncellemesi Çıktı

”Apc_INDEX_MISATCH” ve ”win32kfull.sys” ilgili iki mavi ekran hatasını gideren bu güncelleme,, ”KB5001567” yapı numarası ile geliyor ve toplu olarak sunuluyor. Aynı zamanda diğer güvenlik açıklarını da yine mavi ekranda olduğu gibi kapatıyor.

Windows 10

Bilindiği üzere Microsoft, geçtiğimiz günlerde de Windows 10 için yeni yama güncellemeleri yayınlamıştı. KB5000802, KB5000803 ve KB5000808 yapı numaralarıyla toplu olarak sunulan bu güncelleme, yukarıda da belirttiğimiz gibi çeşitli mavi ekran hataları vb. gibi sorunları ortaya çıkardı. Daha da önemlisi farklı markalardaki bazı yazıcılarla da uyuşmamaya başladı. Özellikle PDF dosyalarını yazdırmaya kalktığınızda sorun burada açık şekilde ortaya çıkacaktır zaten.

 20H2 03 Toplu Güncelleştirmesi (KB5001567) Sorunları Gideriyor

Bugün ”isteğe bağlı olarak” sunulan 20H2 03 Toplu Güncelleştirmesi (KB5001567), bilinen tüm hataları gideriyor ve sistemin açıklarını kapatıyor. 1903/1909 kullanıyorsanız, muhtemelen sizlerde “APC_INDEX_MISMATCH”  mavi ekran hatasına maruz kalacaksınız. İşte bu yüzden yeni çıkan güncellemeyi bilgisayarlarınıza direkt olarak yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Not: Yeni güncellemeyi kontrol edip yüklemek için; Ayarlar-Güncelleştirme ve Güvenlik- Windows Update alanına gelmeniz yeterli olacaktır. Burada zaten isteğe bağlı olarak gözükecektir. Dilerseniz hemen, dilerseniz de daha sonra yükleyebilirsiniz.

KAYNAK : https://www.teknoixir.net/mavi-ekran-hatalarini-gideren-windows-10-20h2-03/

Mavi Ekran Sorunu Çözümü

Değerli Eczacımız,

Windows 10 üzerine mart ayında gelen güncellemeden dolayı driver hataları ile ilgili herkes yazdırma işlemi yaparken MAVİ ekran aldığını bu sebeple 81 ilden gelen aramalardan dolayı yoğunluktan dolayı dönüşlerimizde gecikmeler yaşanmaktadır. Öncelikle bu durum için özür dileriz.

Yapılacak olan işlem 2 türlüdür.

  1. Windows Yeni Güncellemesi ile bu sorunun çözülmesi
  2. Driver yeniden kurulması
  3. Gelen güncellemeyi kaldırıp belli bir süreliğine güncellemenin durdurulması

bu 3.adım için Teknik Servis ekibimizi hiç beklemeden hemen kullanmaya başlamak için. Şu linkteki exe indirip çalıştırmanız yeterlidir.  Bu yüklü windows güncelleştirmesini kaldıracaktır exe çalıştıramazsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

***

win32kfull.sys Mavi Ekran Hatası son güncelleme sonrasında windows 10 işletim sistemlerinde görülmektedir. APC INDEX MISMATCH durum kodu ile ekrana gelen hatanın çözümü

win32kfull.sys Mavi Ekran Hatası Nedir ?

Windows 10 güncellemesi ile birlikte excel uygulamasında yazdırma işlemi sırasında mavi ekran hatası vermektedir.

Yazıcı driver dosyalarında meydana gelen hatadır.

win32kfull.sys Mavi Ekran Hatası Çözümü

Hatanın çözümü için yazıcı driverını bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Ancak yazıcı modeliniz için güncel driver paketi çıkmadığı için bu çözüm sizin için kullanışlı olmayacaktır.

Alternatif Yöntem

Windows 10 işletim sisteminizde güncelleme ile kb5000802 yada kb5000808 güncelleme dosyası yüklendi. Bu nedenle hata vermektedir.

Bu güncelleme dosyasını sisteminizden kaldırarak problemi çözebilirsiniz.

Denetim masasını açalım Programlar menüsüne tıklayalım

Yüklü güncellemeleri görüntüle menüsüne tıklayalım

kb5000802 veya kb5000808 dosyası yüklenmiş ise sistemden kaldıralım.

Bu listede bulmak zor olabilir, komut ile de silebilirsiniz.

Komut istemini yönetici olarak çalıştıralım

wusa /uninstall /kb:5000802
wusa /uninstall /kb:5000808

 

komutlarını çalıştıralım, eğer dosyalar var ise silmeniz için onayınızı isteyecektir.

Onaylayarak sistemimizden güncelleme dosyasını kaldıralım.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda problem çözülmüş olacaktır.

Windows Güncellemelerini Kapatmak

İşletim sisteminize tekrar güncelleme yüklenmesini istemiyorsanız 7 gün süre ile güncellemelere kapatabilirsiniz.

Güvenlik neden ile tamamen güncellemelere kapatmanızı önermiyoruz. Windows bu 7 günlük süre sonunda hatalı güncelleme paketini yenilemiş olacaktır.

Ayarlar menüsünü açıyoruz.

Güncelleştirme ve güvenlik menüsüne tıklıyoruz.

Güncelleştirmeleri 7 günlüğüne duraklar menüsüne tıklıyoruz.

Saygılarımla,

Yukarıdaki *** işaretinden sonraki kısım alınan Kaynak : https://teknoforum.org/cozuldu-win32kfull-sys-mavi-ekran-hatasi/

 

İlaçTarif® 16.0.0.0 Sürümünde ki Fiyat Etiketi | İlaçTarif® hiç olmadığı kadar hızlı, stabil ve kolay !

İlaç Tarif® Reçetenin Fiyat etiketini de yazdırabilirsiniz.

Resimde görüldüğü üzere “FİYAT ETİKETİNE” tıklayın. Fiyat bilgisi etiket şeklinde gelecektir.

Solunda ki tik’ e tıklayarak fiyat etiketini de seçin ve yazdırın.

Fiyat etiketinin sürekli seçili gelmesini istiyorsanız şu ayarı yaparak seçili olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.

İlaç Tarif® programını açın, sol tarafta “AYARLAR” sekmesi mevcut tıklayın. Siyah alanın içerisinde “DİĞER” seçeneğine tıklayın.

Sağında gelen “FİYAT ETİKETİ SEÇİLİ GELSİN” , “AÇIK” konuma getirin.

İşlem Tamam!

Her yeni reçete açılışında artık fiyat etiketi ile birlikte gelecektir.

Fiyat etiketinde yazıcı büyüklük küçüklük (fontlar) ayarının yapılması

Etiket çıkardığınız da “ÖDEMENİZ GEREKEN TOPLAM= ” fiyat çıkmayabilir. Bu sorun yazı boyutunun (fontunun) büyük olmasından kaynaklanır. Bunu ise şu şekilde düzeltebilirsiniz ;

Varsıyılan olarak (9) olarak gelmektedir. Bazı reçetelerde ise bu büyüklükten dolayı “ÖDENMESİ GEREK TOPLAM” değeri görünmemektedir.

İlaç Tarif® programını açın, sol tarafta “AYARLAR” sekmesi mevcut tıklayın. Siyah alanın içerisinde “FİYAT ETKT.” seçeneğine tıklayın. Fontlar kısmında “Ödenmesi Gereken Tutar” Değerini (7) veya (8) yapın. tabi ki “KAYDET” butonuna basmayı unutmayın.  Sorun düzelecektir. Şimdi reçetenize gidip fiyat etiketini yazdırıp kontrol edebilirsiniz.

Bir sorun yaşarsanız,
İletişim Numaralarımız;

0850 885 07 97

Whatsapp Numaramız;

0541 215 50 92

İlaçTarif® 16.0.0.0 Sürümünde ki İlacın Kullanım Tarifi | İlaçTarif® hiç olmadığı kadar hızlı, stabil ve kolay !

İlaç Tarif® İlacın Kullanım Tarifini de ayarlayabilirsiniz.

İlaç Tarif®  İlacın Kullanım Tarifi varsayılan olarak “İlaç prospektüsü tarafından önerilen tarifi göster.(Varsayılan) olarak gelmektedir. Dilersiniz bunu “Her zaman reçete üzerinde yazan tarifi göster” şeklinde ayarlayabilirsiniz.
Bu ayar için ise;

İlaç Tarif® programını açın, sol tarafta “AYARLAR” sekmesi mevcut tıklayın. Siyah alanın içerisinde “ETİKET” seçeneğine tıkayın.  “İlacın kullanım tarifi” görselde gördüğünüz şekilde göreceksiniz. Size uygun olanı seçin ve tabi ki “KAYDET” butonuna basmayı unutmayın.

Bir sorun yaşarsanız,
İletişim Numaralarımız;

0850 885 07 97

Whatsapp Numaramız;

0541 215 50 92

İlaçTarif® 16.0.0.0 Sürümünde ki Etikette yazacak olan tarih | İlaçTarif® hiç olmadığı kadar hızlı, stabil ve kolay !

İlaç Tarif® Etikette yazacak olan tarihide ayarlayabilirsiniz.

İlaç Tarif® Etikette yazacak olan tarih varsayılan olarak “İlaçların Satın Alındığı Tarih” Olarak gelmektedir. Dilersiniz bunu “Reçetenin Yazıldığı Tarih” şeklinde değiştirebilirsiniz.
Bu ayar için ise;

İlaç Tarif® programını açın, sol tarafta “AYARLAR” sekmesi mevcut tıklayın. Siyah alanın içerisinde “ETİKET” seçeneğine tıkayın.  “Etikette yazacak olan tarih” görselde gördüğünüz şekilde göreceksiniz. Size uygun olanı seçin ve tabi ki “KAYDET” butonuna basmayı unutmayın.

Bir sorun yaşarsanız,
İletişim Numaralarımız;

0850 885 07 97

Whatsapp Numaramız;

0541 215 50 92

İlaçTarif® 16.0.0.0 Sürümünde ki Tarif Seçeneği [SABAH-ÖĞLE-AKŞAM 1] | İlaçTarif® hiç olmadığı kadar hızlı, stabil ve kolay !

İlaç Tarif® Tarif Seçeneği (SABAH-ÖĞLE-AKŞAM 1)  Seçeneği

İlaç Tarif® tarif seçeneği olarak “SABAH-ÖĞLE-AKŞAM 1” veya “SABAH 1 ÖĞLE 1 AKŞAM 1” olarak ayarlayabilirsiniz. Bu ayar için ise İlaç Tarif® programını açın, sol tarafta “AYARLAR” sekmesi mevcut tıklayın. Siyah alanın içerisinde “ETİKET” seçeneğine tıkayın.  “SABAH-ÖĞLE-AKŞAM 1” seçeneğini görselde gördüğünüz şekilde göreceksiniz. Size uygun olanı seçin ve tabi ki “KAYDET” butonuna basmayı unutmayın.

Bir sorun yaşarsanız,
İletişim Numaralarımız;

0850 885 07 97

Whatsapp Numaramız;

0541 215 50 92

İlaçTarif® 16.0.0.0 Sürümünde ki Tarif Seçeneği [Aç veya Tok] | İlaçTarif® hiç olmadığı kadar hızlı, stabil ve kolay !

İlaç Tarif® Tarif Seçeneği (Aç veya Tok) Seçeneği

Tarif seçeneklerinde “aç veya tok” ayarı yapılabilmektedir. Bu seçenek yine İlaç Tarif® programını açın, sol tarafta ayarlar sekmesi mevcut tıklatın. Yine solda siyah alanın içersinde etiket kısmı mevcut tıklatın. Tarif Seçeneği “AÇ VEYA TOK” seçeneğinden ayarlayıp “KAYDET” butonuna tıklatın. Reçetenize geri dönüp kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Bir sorun yaşarsanız,
İletişim Numaralarımız;

0850 885 07 97

Whatsapp Numaramız;

0541 215 50 92

İlaçTarif® 16.0.0.0 Sürümünde ki Etiketteki Yazı Boyutları Ayarları | İlaçTarif® hiç olmadığı kadar hızlı, stabil ve kolay !

İlaç Tarif® Yazı Boyutlarının Ayarları

Standartlarda gelen yazı boyutu (punto) ayarları parantez içinde yazmaktadır. İsteğe göre büyültülüp küçültülebilir. Resimde ise alanlar gösterilmiş olup isteğinize göre büyültüp küçültebilirsiniz. Tabi ki ayarlarınızı sağladıktan sonra “KAYDET” butonuna basmayı unutmayınız!

Bir sorun yaşarsanız,
İletişim Numaralarımız;

0850 885 07 97

Whatsapp Numaramız;

0541 215 50 92

İlaçTarif® 16.0.0.0 Sürümünde ki Raporlu ilaçlar için öne çekilecek gün sayısı | İlaçTarif® hiç olmadığı kadar hızlı, stabil ve kolay !

İlaç Tarif®  Raporlu ilaçlar için öne çekilecek gün sayısı ayarları

İlaç Tarif® programını açın, sol tarafta ayarlar sekmesi mevcut tıklatın. Yine solda siyah alanın içersinde etiket kısmı mevcut tıklatın. Yukarıda resimde ki gibi kaç gün öncesi ayarlama yapılacak ise ayarlayabilirsiniz. Ayarlanabilecek değerler “0 gün öncesi”, “7 gün öncesi”, “14 gün öncesi”,”15 gün öncesi” olarak ayarlayabilirsiniz. Tabi ki ayarlarınızı sağladıktan sonra “KAYDET” butonuna basmayı unutmayınız!

Bir sorun yaşarsanız,
İletişim Numaralarımız;

0850 885 07 97

Whatsapp Numaramız;

0541 215 50 92