ilaçtarif®sistemindeki “RESET” tuşu ne işe yarar?

Merhaba, bu yazımda sizlere ilaçtarif® sistemi etiket basım arayüzünde üst şeritteki menü çubuğunda bulunan “RESET” tuşu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Aklınızdaki her türlü soru için “GERİ BİLDİRİM” sekmesinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Resimde ilaçtarif® sistemi etiket basım arayüzünde kırmızı kutu ile işaretli olarak gösterilen “RESET” tuşu Medula sisteminden sağ fare tuşuna tıklanarak çalıştırıldığında ve masaüstünden ilaçtarif sistemi çift tıklanarak çalıştırıldığında aşağıdaki işlevleri yerine getirmektedir:

Medula sisteminden ilaçtarif® sistemi sağ fare tuşuna tıklanarak çalıştırıldığında:

  • İlaç etiketlerinde yaptığınız değişiklikleri yok sayar ve
  • Açılışta Medula sisteminden alınan reçete bilgisi ile ilaçtarif® sisteminde oluşturulan varsayılan ilaç etiket bilgilerine geri döndürür.

Medula sisteminde reçeteye ait ilaçların listelendiği ekranda farenin sağ tuşuna tıklandığında gelen menüde ilaçtarif® bağlantısını göreceksiniz. Bu bağlantı seçildikten  sonra açılan ilaçtarif® sistemi etiket basım arayüzündeki ilaç tarifleri sistemden yüklenen ve ilaçtarif® ekibi tarafından sürekli yenilenen, geliştirilen tariflerdir. Bildiğiniz gibi siz etiketler üzerinde istediğiniz metin değişikliklerini yapabilirsiniz. Etiketlerin üzerinde metin değişiklikleri yaptığınızda tekrar ilk haline geri dönmek için “RESET” tuşuna basmanız yeterlidir.

Masaüstünden ilaçtarif® sistemi çift tıklanarak çalıştırıldığında:

  • Medula sisteminden sağ tıkla açmak yerine doğrudan masa üstünden ilaçtarif® bağlantısına tıklayarak ilaçtarif sistemini çalıştırabilirsiniz. Bu durumda Medula’dan reçete bilgisi çekilmediği için ilaçtarif® arayüzünde ilaç etiketleri gelmez, boş bir ekran gelir. Bu boş ekrandayken “RESET” tuşuna basarsanız, ilaçtarif® sistemi etiket basım arayüzü ile en son ilaç tarifini aldığınız reçetedeki ilaç tarifleri etiket basım ekranında görüntülenir.

ilaçtarif® sitemiz : https://ilactarif.com.tr

ilaçtarif® Sosyal Medya Hesaplarımız:
Facebook : https://www.facebook.com/ilactarif
Instagram : https://www.instagram.com/ilactarif/
Twitter : https://twitter.com/ilactarif

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir