ilaçtarif® sistemi “SÜREKLİ TEKLİ YAZDIR” ve “FİYAT ETİKETİ SEÇİLİ GELSİN” özellikleri ne işe yarar?

Merhaba, bugün sizlere “SÜREKLİ TEKLİ YAZDIR” ve “FİYAT ETİKETİ SEÇİLİ GELSİN” özelliğinin ne işe yaradığı hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Bildiğiniz gibi ilaçtarif sisteminin dinamik, sürekli güncellenen yapısında “GERİ BİLDİRİM” bölümü aracılığı ile siz değerli eczacılarımızın gönderdiği istek ve önerilerin önemli bir yeri vardır. “GERİ BİLDİRİM” üzerinden gelen isteklerden biri de fiyat etiketi bastırma işleminin eczacının isteğine bırakılması ve tekli yazdırma için her seferinde “TEKLİ YAZDIR” tuşuna basmak istenmemesiydi. “AYARLAR” bölümüne aşağıdaki seçenekler bu amaçla eklenmiştir.

“AYARLAR” sayfasında bulunan ” SÜREKLİ TEKLİ YAZDIR ” seçeneği açık/yeşil duruma getirildiğinde reçetede bulunan ilaçlar için reçetede belirtilen adet kadar etiket oluşturmak yerine her bir ilaç için tek bir etiket oluşturulur.

Örneğin reçetede bir ilaçtan 10 kutu yazılmış olsun. Eğer “SÜREKLİ TEKLİ YAZDIR ” seçeneği  kapalı/kırmızı ise bu ilaç için her bir kutuya yapıştırılmak üzere 10 adet etiket yazdırılır. Eğer ” SÜREKLİ TEKLİ YAZDIR ” seçeneği açık/yeşil ise bu durumda sadece bir kutu için bir adet etiket yazdırılır.

“AYARLAR” sayfasında bulunan ” FİYAT ETİKETİ SEÇİLİ GELSİN ” seçeneği açık/yeşil duruma getirilirse reçeteye ait fiyat bilgi etiketi ana ekranda seçili gelir ve “YAZDIR ” tuşuna bastığınızda fiyat etiketi de yazdırılır. ” FİYAT ETİKETİ SEÇİLİ GELSİN ” seçeneği kapalı/kırmızı durumda ise programı çalıştırdığınızda fiyat etiketi seçili gelmez. Bu durumda fiyat etiketi yazdırmak ilaçtarif sistemi etiket basım arayüzündeki “FİYAT ETİKETİ” menü çubuğundan fiyat etiketini seçerek yazdırmanız gerekir.

ilaçtarif ® sitemiz : https://ilactarif.com.tr

ilaçtarif ® Sosyal Medya Hesaplarımız:
Facebook : https://www.facebook.com/ilactarif
Instagram : https://www.instagram.com/ilactarif/
Twitter : https://twitter.com/ilactarif

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir