ilaçtarif®sistemi “TEKE İNDİR” tuşu ne işe yarar?

Merhaba, size ilaçtarif® sistemi etiket basım arayüzünde bulunan “TEKE İNDİR” tuşunun özelliğinden bahsedeceğim. Programla beraber çıkan ilk özelliklerden olan bu tuş tüm ilaçların yazdırılacak etiket sayısını bire indirmektedir.

Yukarıdaki resimde kırmızı dikdörtgen ile gösterilen, etiketin solundaki sayılar Medula’daki reçeteden gelen bilgidir ve ilaç adetine göre etiketin kaç adet yazdırılacağı bilgisini göstermektedir. Örneğin resimde birinci ilaçtan 1 etiket, ikinci ilaçtan 2 etiket, üçüncü ilaçtan ise 3 etiket yazdırılacaktır.

“TEKE İNDİR” tuşuna bastığınızda yukarıdaki kırmızı kutudaki sayıların hepsi bir olur. Örnekte verilen reçetedeki üç ilaç için de birer adet etiket çıkacak şekilde ayar yapılmış olur.

Eğer tüm etiketlerinizde bu özelliği kullanmak istiyorsanız ve aynı ilaçtan birden fazla olduğunda her zaman “TEKE İNDİR” özelliğinin aktif olmasını isterseniz, “AYARLAR” kısmından “SÜREKLİ TEKLİ YAZDIR” kayan düğmesini “açık / yeşil” yaparak bu özelliği açabilirsiniz. “SÜREKLİ TEKLİ YAZDIR” kayan düğmesini “kapalı / kırmızı” yaptığınızda etiket baskı adetleri yine Medula’da verilen ilaç adetlerinden gelecektir.

ilaçtarif® sitemiz : https://ilactarif.com.tr

ilaçtarif® Sosyal Medya Hesaplarımız:
Facebook : https://www.facebook.com/ilactarif
Instagram : https://www.instagram.com/ilactarif/
Twitter : https://twitter.com/ilactarif

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir