ilaçtarif® sistemi “HEPSİNİ SEÇ” tuşu ne işe yarar? “

Merhabalar. Sizlere “ Hepsini Seç/ Kaldır ” özelliğinin ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını anlatmak için bu yazıyı hazırladık. Aklınızdaki her türlü soru için “GERİ BİLDİRİM” kısmından sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz “HEPSİNİ SEÇ” alanındaki işareti kaldırırsanız ekrandaki tüm etiketlerin seçimini kaldırır ve böylece “HEPSİNİ KALDIR” işlemini yapmış oluruz.  Bu durumda istediğiniz etiketleri tek tek seçmeniz ve yazdır demeniz gerekir. Eğer tekrar aktif ederseniz aynı ekrandaki tüm etiketlerin hepsi seçilir ve bu durumda iken yazdır dediğinizde hepsini yazdırır. Bu özellik bazı eczacılarımızın sadece belirli ilaçlar için etiket basmak istemeleri veya sadece fiyat etiketi basmak istemeleri gibi farklı farklı isteklerini daha kolay yerine getirebilmeleri için eklenmiştir. Bu özellik tek tek istemediğiniz etiketleri kaldırmak yerine “HEPSİNİ SEÇ” özelliğini kapatarak etiketlerin yanındaki seçili tik işaretinin hepsini bir seferde kaldırıp sonra sadece kendi istediğiniz etiketleri seçebilmenizi sağlayan özel amaçlı bir tuştur.

Not: Bu sadece fiyat etiketini yazdırıp yazdırmamak gibi bir seçenek değildir. Hem fiyat hem ilaç etiketlerinin hepsinin yazdırma isteğini kaldırıp tek tek seçebilmeniz içindir. Eğer fiyat etiketi basma işleminin varsayılan olarak her zaman açık  veya her zaman kapalı gelmesini istiyorsanız lütfen “AYARLAR” sekmesinden fiyat etiketi ayarlarına gidiniz. Bu konu ile ilgili de blog yazımız bulunmaktadır.

ilaçtarif ® sitemiz : https://ilactarif.com.tr

ilaçtarif ® Sosyal Medya Hesaplarımız:
Facebook : https://www.facebook.com/ilactarif
Instagram : https://www.instagram.com/ilactarif/
Twitter : https://twitter.com/ilactarif

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir